STOPRO Bike Team
wz
naše akcičky

Tréninkové kempy uskutečněné i plánováné a jiné zaznamenáníhodné akceSEZÓNA 2012

25.-27. 5. 2012 - Soustředění Krkonoše

Letos jsme vyrazili na tradiční jarní soustředění na Benecko v Krkonoších. Vybrali jsme ubytování v Penzionu Holubec, kde jsme byli nadmíru spokojeni. Vzhledem k oslabení týmu se k nám připojili další spřátelené rodiny s dětmi, takže jsme chvílemi vypadali jako mateřská školka na kolech. Celkem vč. dětí nás bylo 21. Počasí vyšlo na jedničku. V sobotu jsme si dali na rozjížďku tradiční cestu Benecko-Rovinka-Horní Mísečky-Janova hora-oběd na farmě Hucul-Benecko. V neděli jsme dojeli na chatu Tereza, kde jsme odložili ženy a děti, a silnější jedinci pokračovali na Špindl a podél Labe k Pudlavskému vodopádu. Zpátky, abychom toho neměli málo, jsme si "zkrátili" cestu výšlapem asi 600 m nahoru po černé medvědínské sjezdovce. To byl zlatý hřeb tréninku a na chatě Tereza jsme si pak vychutnali zasloužené pivko a smažák.
Fotodokumentace zde.


SEZÓNA 2011

3. 8. 2011 - Přílepy - Okoř

Původně vyjížďka po trase Pražské 50, ale zjistili jsme, že v terénu není tato cyklotrasa skoro vůbec značená! Takže z toho byl výlet na Okoř a zpět, holky cca 20 km, Lukáš 30 km.
Fotodokumentace zde.

4. 6. 2011 - Tour de Okoř

Věrná členka Daniela, která si vybírá jen ty nejdrsnější závody (např. Dobříš 2010), zorganizovala na svém sídle sobotní akci nazvanou Tour de Okoř. Vzhledem k účasti některých jen občasných bikerů jsme zahájili akci dopolední opravou a přípravou kol. Pak zbyl čas už jen na kratší vyjížďku na Okoř a zpět, spojenou s prohlídkou hradu. Opět se zúčastnili i Vítek ve vozíku za maminkou Terkou a Julča na sedačce za tátou Lukášem. Ta cestou zpět usnula, takže táta musel jet hodně pomalu, aby to moc nedrncalo.
Fotodokumentace zde.

27.-29. 5. 2011 - Tréninkový kemp Český ráj

Po loňské zkušenosti se zavřenými hospodami a promočenými cestami jsme naplánovali své jarní soustředění o měsíc později. A vyplatilo se. Po páteční průtrži bylo v sobotu už krásně, i když trochu chladněji. V neděli to už bylo na krátký rukáv. Poprvé jsme vzali na kolo celé dětské osazenstvo, takže se mohla vrátit do cyklistického tréninku i Terka, která za sebou hrdinně táhla ve vozíku synka Vítka. Julča seděla za tátou Lukášem na sedačce. Verča už tradičně se vezla na svém kole na tyči za tátou Fandou. Za nimi vlála máma Lucka. Dále se zúčastnili Ondra, Andrea, Alena, Zuzka a Saša. Ubytovali jsme se v penzionu v Loktuši, kde jsme minule byli na grilovaných kuřatech, a nelitujeme. V sobotu jsme dali 40 km okruh přes Trosky a Hrubou Skálu. V neděli pak lehčí cca 23 km okruh na druhou stranu na Malou Skálu a po návratu do penzionu se nám ani nechtělo domů.
Fotodokumentace zde.


SEZÓNA 2010

16.-18. 4. 2010 - Tréninkový kemp Český Ráj

Pěkný víkend v Českým Ráji, dokonce jsme i jezdili na kole, rozděleni do dvou výkonnostních skupin.
Fotodokumentace zde.


SEZÓNA 2009

17.-19. 4. 2009 - Tréninkový kemp Bedřichov

Tak jsme chtěli natrénovat na nadcházející MTB sezónu, ale nejtlustší čáru přes rozpočet nám udělal sníh stále ležící na většině lesních cest s ještě viditelnými lyžařskými stopami. Takže jsme ve složení 11 dospělých (ačkoliv...) a 2 děti většinu tréninku strávili na silnicích. I tak jsme na ty horský kola snad něco natrénovali, zvláště my, kteří jsme měli zvýšenou zátěž ve formě dětí (Pikartovic Verča a Kroupovic Julča). Vzhledem k přerušení provozu Zátiší jsme objevili nové ubytování v penzionu Horský dvůr, které můžeme doporučit všem! (krásné prostředí, idální poloha, příjemný přístup sympatických majitelů). Z výše uvedených důvodů jsme vytvořili rychlou a pomalou skupinu, za víkend jsme najeli mezi cca 53 km a 70 km. Účastníci zájezdu: Tereza, Lukáš a Julinka Kroupovi, Lucka, Fanda a Verunka Pikartovi, Andrea, Honza a Alena Bílkovi, Jana & Špída, Ondra a Michal (ještě o tom neví, ale možná nový člen týmu)
Fotodokumentace zde.


SEZÓNA 2008

1. 10. 2008 - Šumava, Kvilda

Lukáš před výkonem

Soustředění Lukáše před výkonem

27. 4. 2008 - Vyjížďka Brdy

I když 32 km vypadá jako nic, s vložením několika výšlapů pěkných kopečků (zvláště ten poslední) a pár průjezdů terénními úseky s bahnem, kořeny a kameny, které ocenila hlavně Helča a taky Andrea s novými SPDéčky, to byl docela vydatný trénink na blížící se závody. Fotodokumentace z akce ke shlédnutí zde.

5. 4. 2008 - Vyjížďka severním Povltavím

První letošní trénink se uskutečnil v komorním počtu 2 bajkerů (Lukáš a Ondra) a 2 bajkerek (Andrea a Helča). I když teploty nebyly zrovna ideální, ostatní můžou litovat, že nebyli, a musí trénovat individuálně. V nenáročném terénu jsme dali průměrně 55 km, 1,5 piva, 2,5 párku, 1 polívku a 1 čaj/kafe.

jedemjedu


SEZÓNA 2007

6. 12. 2007 - Zakončení sezóny 2007

Ve čtvrtek 6. 12. jsme v restauraci Potrefená husa na Andělu ukončili letošní první a nadočekávání úspěšnou sezónu. Sešli jsme se v nekompletním počtu, ale zato (téměř) kompletně v dresech. Zapili jsme uplynulou sezónu a naplánovali předběžně tu příští, takže je pěkně nabitá. No, máme co dělat.
A pro zajímavost něco málo ze statistik:
V roce 2007 jsme v rámci Stopro Bike Teamu najeli celkem 5 075 km, z toho 3 144 km na tréninku a 1 931 km v závodech. Absolvovali jsme 6 tréninkových akcí. Zúčastnili jsme se 8 závodů, nejlepší týmový výsledek je 3. místo na Mistrovství ČR v MTB maratonu firemních týmů v kategorii smíšených týmů nebo 16. místo ze 33 týmů na Pražské 50. Celkem se na akcích SBT podílelo 15 osob. Nechali jsme ušít 15 dresů a 4 převlečná tílka. V souvislosti s aktivitou SBT jsme koupili 4 kola, spravili nejméně 3 defekty a vyměnili 2 řetězy. Na 1 závod se nám podařilo přimět k účasti i spolupracujícího externistu (P. Boháče, PBS Plzeň).

Zakončení sezony 2007

5.- 7. 10. 2007 - Tréninkový kemp Bedřichov

V tento chladný říjnový víkend jsme projeli známé i neznámé trasy v Jizerkách a potrénovali nejen cyklisticky ve složení: Andrea, Helča, Květa, Verča, Lukáš K, Lukáš S (zvaný též černý panter), Ondra, Honza, Kolda, Hildegarda, Ingrid, Gertruda, Irma. Zvláště po páteční noci jsme byli (někteří více, někteří méně) společensky unavení, pěkně jsme si pohráli s číčou, takže v sobotu ráno jsme se obávali ztráty imunity, ztráty imunity. Ale i přesto jsme v sobotu ujeli cca 52 km se značným převýšením - z Hřebínku jsme totiž sjeli pěkným sjezdem až k Hejnicím a z Oldřichova jsme museli pěkným kopcem vyšlapat zase zpátky. Kupodivu to zvládli všichni - i ti víc unavení. Prostě bore, bore, borečci. V sobotní noci se potom událo koupání dvou bláznů ve venkovním bazénu. V neděli lehkých 24 km přes Holubník, oběd na Lesní chatě, kterého jsme se málem nedočkali, a cesta domů. Fotodokumentace z akce ke shlédnutí zde.

28. 7. 2007 - Vyjížďka z Čerčan do Prahy

Pohodová asi šedesátikilometrová vyjížďka ve složení Helča, Květka a Ondra. Trošku to pokazila závěrečná průtrž mračen v úseku bez možnosti úkrytu, ale i tak vydařená akce. Fotodokumentace z akce ke shlédnutí zde.

14. 7. 2007 - Trénink Karlštejn

V počtu 5 ks bikerů (Lukáš K., Tereza, Andrea, Helča, Fanda) jsme původně plánovali projetí trasy závodu Praha - Karlštejn, ale vzhledem k úmornému vedru jsme si mírně odlehčili návratem po cyklostezce podél řeky Berounky, v které jsme se zchladili koupelí. Také tekutiny jsme museli doplňovat častěji ;-) . Doufejme, že při závodě bude příjemněji. Ujetá kilometráž se lišila podle výchozího bodu: Od 62 km (Tereza, Lukáš) až po 85 km (Fanda). Fotodokumentace z akce ke shlédnutí zde.

16. 6. 2007 - Trénink Praha

Lehký trénink (54 km) s exkurzí na legendární stavbě RD kolegy Jandy. Fotodokumentace z akce ke shlédnutí zde.

18. - 20. 5. 2007 - Tréninkový kemp Rovensko pod Troskami

Vydatný trénink v krásném prostředí pískovcových skal Českého ráje (průměrně každý cca 112 km za víkend), početný peleton včetně účasti nových členů (Lukáš K., Tereza, Helena, Ondra, Květka, Franta, Lukáš S., Verča, Kolda, Honza, Karolína, maminka Kavanová, Elf, Elza), náročný výšlap na Kozákov, zahajovací diskotéka, koupání v Jizeře, neskutečně dlouhé čekání na klobásu na Kosti. Prostě povedená akce. Fotodokumentace z akce ke shlédnutí zde.

13. - 15. 4. 2007 - Tréninkový kemp Bedřichov

Akce proběhla úspěšně za krásného počasí ve složení: Lukáš, Tereza, Helena, Andrea, Ondra, Květka a Franta. Většina za víkend najela přes 100 km po hřebenech i nehřebenech Jizerských hor. Nikdo nedoznal žádné újmy i přes nečekané, místy i několikasetmetrové pásy sněhu, ani po večerní konzumaci již mírně zavánějících uzenin. Třešničkou na dortu pak bylo příjemné podvečerní posezení u basičky, či skvělé poháry na Smědavě. Fotodokumentace z akce ke shlédnutí zde.